Weekend Football Fixtures
Thursday 6th September 2018 @ 11:30 by Mark Phillip
Sports

SATURDAY

EFL LEAGUE TWO:

Bury v Grimsby Town, Cambridge United v Carlisle United, Exeter City v Notts County, Forest Green Rovers v Port Vale, Lincoln City v Crawley Town, Morecambe v Swindon Town, Northampton Town v Cheltenham Town, Oldham Athletic v Newport County, Stevenage v Macclesfield Town, Tranmere Rovers v Colchester United, Yeovil Town v MK Dons.

NATIONAL LEAGUE NORTH:

Alfreton Town v Guiseley, Altrincham v Curzon Ashton, Ashton United v Chorley, Brackley Town v Hereford Chester v Bradford Park Avenue, Darlington v AFC Telford United, FC United v Southport, Kidderminster Harriers v Blyth Spartans, Leamington v Spennymoor Town, Stockport County v Boston United.

EVO-STIK WEST:

Colwyn Bay v Runcorn Linnets, Newcastle Town v Prescot Cables.

FA CUP FIRST QUALIFYING ROUND:

AFC Mansfield v Stourpourt Swifts, Albion Sports or Guisborough v Farsley Celtic, Ashton Athletic v Morpeth Town, Atherton Collieries v Kidsgrove Athletic or Ramsbottom United, Bamber Bridge v Tadcaster Albion, Barwell v Buxton, Basford United v Staveley Miners Welfare, Brantham Athletic v Spalding United, Colne v Hyde United, Daventry Town v Grantham Town, Dunston UTS v North Ferriby United, Grimsby Borough v Stafford Rangers, Lancaster City v Trafford, Maltby Main v Frickley Athletic, Marine v Scarborough Athletic, Matlock Town v Halesowen Town, Mickleover Sports v Haughmond or Market Drayton Town, Nantwich Town v Worksop Town, Newcastle Benfield v Workington, Radcliffe FC v Stalybridge Celtic, Romulus v Belper Town, South Shields v Garforth Town, Warrington Town v Burscough, Wednesfield or Chasetown v Gainsborough Trinity, Whitley Bay v Whitby Town, Witton Albion v Bottesford Town.

THE FIRST DIVISION CUP FIRST ROUND:

AFC Darwen v Carlisle City, Alsager Town v Daisy Hill, Atherton LR v Cheadle Town, Holker Old Boys v Garstang, Nelson v St Martins, Sandwich United v New Mills, Stone Old Alleynians v Shelley, Wythenshawe Town v AFC Blackpool.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH:

AFC Liverpool v St Helens Town, Avro v Lower Breck, Bacup Borough v Chadderton, Cleator Moor Celtic v Prestwich Heys, Steeton v Longridge Town.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH:

Barnton v Ellesmere Rangers, Cammell Laird 1907 v Wythenshawe Amateurs, Cheadle Heath Nomads v Stone Dominoes, FC Oswestry Town v Maine Road, Rylands v Abbey Hulton United, Vauxhall Motors v Eccleshall.